Projekt

Pragniemy poinformować, że nasz projekt „Uwierz w siebie – motywacja drogą do sukcesu” został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. W ramach niniejszego projektu planowane są następujące mobilności:

– szkolenia dla nauczycieli w Granadzie i Valencji – Hiszpania
- job shadowing - Rumunia
– mobilność grupy 10 uczniów - hiszpańska szkoła z Katalonii
Działania prowadzone będą w języku angielskim, a całość ma posłużyć rozwojowi umiejętności językowych, cyfrowych, ekologicznych, osobistych, społecznych i kulturowych nauczycieli oraz uczniów.
Już niedługo rozpoczniemy rekrutację pośród uczniów i nauczycieli.

W ramach programu Fundusze Europejskie dla rozwoju Społecznego – Edukacja szkolna, ZSP w Słotwinie otrzymał środki na realizację projektu nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000142796 w wysokości 119 180,28 PLN. Dofinansowanie obejmuje 82,52% budżetu środków europejskich i 17,48% ´środków budżetu krajowego.

W ramach projektu zrealizujemy 4 mobilności: dwa kursy metodyczne dla nauczycieli, jedną mobilność uczniów oraz job shadowing.

Projekt ma na celu:

• podniesienie kompetencji językowych uczniów i nauczycieli.
  • poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii komunikacyjno – informacyjnych,
  • rozwój kompetencji miękkich, przełamywanie barier,
  • utrzymanie atrakcyjności naszej szkoły na lokalnym rynku szkół,
  • zwiększenie doświadczenia związanego z zarządzaniem projektami.

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Wiecej informacji na blogu projektu: