W dniu 12.09.2024r.,  grupa 0 z naszego przedszkola odwiedziła bibliotekę. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z bogatym światem książek oraz promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat. Na początku wizyty dzieci zostały przyjęte przez Panią Anię, która opowiedział o funkcji biblioteki oraz zasadach korzystania z jej zasobów i  przedstawiła dzieciom, jak dbać o książki i jak ważne jest czytanie. Dzieci miały okazję zobaczyć różne sekcje biblioteki, w tym regały z książkami dla dzieci, strefy do czytania oraz miejsca przeznaczone do zajęć plastycznych i warsztatów. Pani Ania przeczytała dzieciom  książkę o kropce, angażując je w interaktywne pytania i rozmowy na temat treści. Opowieść była dostosowana do wieku dzieci i miała na celu rozwijanie ich wyobraźni oraz zainteresowania literaturą.

Wizyta w bibliotece była dla dzieci wspaniałym doświadczeniem. Miały one okazję poznać nowe miejsce, dowiedzieć się więcej o książkach i uczestniczyć w interesujących zajęciach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zainspirowani do dalszego czytania.