W dniach od  5.09.2024., do 13.09.2024r.,  w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Bezpieczeństwa. Celem tej inicjatywy było zwiększenie świadomości dzieci na temat zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Program obejmował różnorodne aktywności i zajęcia, które miały na celu edukację oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

• Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauczyciele przybliżyli dzieciom zasady korzystania z pasów bezpieczeństwa, przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawania sygnałów świetlnych.
    • Odbyły się także zajęcia na temat bezpieczeństwa w domu. Dzieci dowiedziały się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, takich jak zabawa w pobliżu urządzeń elektrycznych czy gorących płynów.
  1. Ćwiczenia ewakuacyjne:

• Zorganizowano ćwiczenia ewakuacyjne, podczas których dzieci nauczyły się, jak bezpiecznie opuścić budynek w przypadku alarmu. Ćwiczenia były prowadzone w formie zabawy, co pomogło dzieciom zrozumieć ważność takich procedur.
  2. Spotkania z ekspertami:

• Odbyło się również spotkanie z policjantem, który opowiedział o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicy i zachowania ostrożności w kontaktach z obcymi.
  3. Gry i zabawy edukacyjne:

• W trakcie tygodnia zorganizowano różnorodne gry i zabawy tematyczne, które pomogły dzieciom przyswoić zasady bezpieczeństwa w formie przyjemnej zabawy. Były to m.in. gry planszowe o tematyce bezpieczeństwa i prace plastyczne.