Wycieczka klas 1 -3

W dniu 10 września uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Żywca w ramach projektu "Zdrowo jem, bo więcej wiem – Woda dla człowieka i świata" organizowanego z firmą Żywiec Zdrój. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Żywcu, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Pana Piotra Dzikiego. Następnie uczniowie udali się do Oczyszczalni Ścieków. Zostali tam serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor oczyszczalni, która zapoznała ich ze źródłami zanieczyszczenia wód i schematem działania oczyszczalni. Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny w Mini Zoo w parku. Prawdziwe, żywe zwierzęta: kozy, kangury, pawie i inne … To niecodzienne doświadczenie wprawiło w zachwyt i osłupienie nasze dzieciaki. To była bardzo intensywna wycieczka, jednakże warto było podjąć ten trud, by zobaczyć jaką radość i frajdę sprawiła dzieciom ta żywa lekcja ekologii i przyrody w terenie.