SZKOŁA Z KLASĄ

Program „Szkoła z klasą” realizowany jest przez fundację Szkoła z klasą, która w ramach swojej działalności  przygotowuje programy, pomagające szkołom zmieniać się i dostosowywać do wymogów współczesnego świata. Wspierają w pracy młodzież i nauczycieli. „Szkoła z Klasą” jest programem z 20-letnią historią. Jego celem jest budowanie pozytywnego i inspirującego środowiska w szkole, które umożliwia uczniom wzmocnienie poczucia własnej wartości i sprawczości, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz pomaga budować poczucie przynależności do społeczności szkolnej. W ramach programu testowane są  innowacyjne metody pracy. W tym roku nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji programu Szkoła z klasą. Uczniowie mieli możliwość pracy dwiema metodami tj. tutoring rówieśniczy i design thinking, która pozwala uczniom na współdecydowanie w procesie nauczania. W ramach programu odbywały się również szkolenia online, webinary tematyczne, konsultacje z moderatorką, była możliwość korzystania z doświadczeń innych uczestników. Na Pikniku rodzinnym przygotowane zostało specjalne stanowisko podsumowujące nasze działania, na którym każdy chętny mógł zrobić sobie Sweet Foto, w ramce promującej Szkołę z klasą.