Uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do katowickiego centrum nauki i zabawy “Bajki Pana Kleksa”, gdzie otrzymali niezwykłą misję. W towarzystwie Agnieszki i Adasia (uczniów Pana Kleksa) wyruszyli na poszukiwania zaginionych przedmiotów. Wędrowali przez Krainę Szpaka Mateusza, sprawdzali swoją sprawność w Psim Raju, odwiedzili Klinikę Chorych Sprzętów oraz wypłynęli w rejs statkiem przez Królestwo Bajdocji, gdzie poznali tajniki wiązania węzłów marynarskich oraz rozpoznawali różne zapachy zamknięte w magicznych pojemnikach. Byli również na Planecie Fantazja, tam zgłębiali swoją wiedzę o kosmosie, a w Krainie Abecji przy multimedialnych stanowiskach szukali wskazówek jak pomóc w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Nasi uczestnicy wyprawy odwiedzając kolejne interaktywne sale, musieli wykazać się zręcznością, odwagą, sprytem i wyobraźnią, ponieważ na każdym kroku czekało na nich mnóstwo atrakcji m. in.: ukryte w szufladach sekrety Pana Kleksa, leczenie chorych sprzętów, furtki do bajek, zjeżdżalnie i tory przeszkód. Na zakończenie udaliśmy się do Podwodnego Świata. Tu uczniowie mogli zbudować oczyszczalnię wody, poznali różne ciekawostki ze świata podwodnego i wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek przy użyciu tabletów. Wycieczka zapewniła dzieciom niezapomnianą zabawę, która obudziła w nich kreatywność oraz ciekawość poznawczą.
To była wspaniała zabawa!