Uczniowie klasy pierwszej zakończyli realizację V edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego Czytam z klasą lekturki spod chmurki ,,Na tropach dobroczynności”. W ostatnim module poznali lekturę autorstwa Grzegorza Kasdepke ,,Detektyw pozytywka”. Była to wspaniała okazja do poznania specyfiki zawodu detektywa połączona z działalnością twórczą. Postać zabawnego detektywa nie tylko bawiła dzieci, ale także wiele nauczyła. Uczniowie pracując w grupach rozwiązywali zadania i zagadki związane z treścią przeczytanej lektury. Ostatnim etapem pracy z lekturą było założenie własnej agencji detektywistycznej. Uczniowie wymyślali nazwę swojej agencji, wykonali wizytówki, lupy, kaktusy oraz okulary długopisami 3d, które były atrybutem agencji. Spotkanie z lekturą było fascynujące. Projekt Czytam z klasa rozbudził w dzieciach ciekawość literacką ora pozwolił na pełną działalność twórczą.