PROJEKT KROKUS 2023/2024

Projekt Krokus - klasa V-VIII mgr A. Biernat-Jakubiec

W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

Projekt Krokus - Muzeum Żydowskie (galiciajewishmuseum.org)

Projekt Krokus (spslotwina.edu.pl)

Projekt Krokus - sprawozdanie

Czy posadzili Państwo krokusy?

Tak, posadziliśmy wszystkie krokusy, które zostały do nas przesłane.

Czy przeprowadzili Państwo lekcje na temat Holokaustu?

Tak, na lekcjach historii w klasie 8 zostały przeprowadzone lekcje dotyczące Holokaustu. Dodatkowe przeprowadzone prezentacje dla uczniów klas 5-8 na temat założeń projektu i przekazano informacje na temat zagłady ludzi w Europie Wschodniej.

Czy realizowali Państwo jakieś dodatkowe działania (poza przewidzianymi w regulaminie projektu)?

Ponadto uczniowie klasy 7-8 w wrześniu byli w Auschwitz, wyjazd były poprzedzony lekcjami historii temu poświęconych. Co roku upamiętniamy ofiary wojny - krótkim apelem i zapaleniem zniczy pod pomnikami. Od kilku lat bierzemy udział w Akcji Żonkile, podobnie będzie wiosną 2025 r.

Krótki opis Państwa działań (około 5 zdań).

Uczniowie klasy 8 w ramach realizacji podstawy programowej poznali zagadnienia dotyczące II wojny światowej i sytuacji Zydów oraz Holokaustu. Przygotowali krótki apel upamiętniający ofiary wojny. Zorganizowana została prezentacja dla uczniów klas 5-8 dotycząca Projektu Krokus i sytuacji mieszkańców Europy Wschodniej w czasie II wojny światowej. Uczniowie klasy 5 w przyszkolnym ogródku zasadzili krokusy. Upamiętniające miliony ofiar Holokaustu.

Linki do stron internetowych i social mediów (do konkretnych postów i artykułów) z informacjami o realizowanym przez Państwa projekcie.

Projekt Krokus (spslotwina.edu.pl)

Wycieczka do Oświęcimia i Pszczyny klasa VII i VIII (spslotwina.edu.pl)

Wyjście do Doliny Zimnika (spslotwina.edu.pl)

PROJEKT KROKUS (zspslotwina.blogspot.com)