PIKNIK RODZINNY
PIKNIK RODZINNY - SŁOTWINA 2024
W sobotnie przedpołudnie na terenie LKS „Sokół” Słotwina odbył się coroczny Szkolny Piknik Rodzinny. Świętowanie rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Danuta Knapek, która powitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wspólnego świętowania. Głos zabrali również Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Kliś i Przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Semik, którzy podtrzymując słowa Pani Dyrektor, zachęcili do wspólnej zabawy.
Świętowanie rozpoczęło się od występu naszych słodkich przedszkolaków, którzy tańcem i śpiewem złożyli życzenia wszystkim rodzicom. Po przedszkolakach wystąpili uczniowie, którzy w kwietniu wyjechali do Hiszpanii w ramach projektu „Uwierz w siebie – motywacja drogą do sukcesu” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS). Przedstawili oni informacje na temat tygodniowego pobytu, który był pełen intensywnych zajęć edukacyjnych, wyjazdów turystyczno-krajoznawczych, a także spotkań z hiszpańskimi rówieśnikami. Zatańczyli kataloński taniec i zaprosili do swojego stanowiska, po bardziej szczegółowe informacje i hiszpańskie tapas.
Po uroczystym rozpoczęciu zgromadzeni zostali zaproszeni do aktywności, były dmuchańce, możliwość przejazdu Ciuchcią Beskidzką, gry słowne dla dorosłych, konkursy sportowe. Wszyscy mogliśmy podziwiać umiejętności naszych strażaków z OSP Słotwina gaszących pożar czy udzielających pierwszej pomocy, ich wozy strażackie i specjalistyczny sprzęt. To również oni chłodzili nas, w ten upalny dzień, polewając nas wodą.
Zgromadzeni na pikniku, Ci młodsi i starsi duchem, mogli skorzystać z bezpłatnych stoisk, przy których tworzono bransoletki, malowano twarze, bawiono się w gry planszowe i zręcznościowe, można było zrobić „sweet focię” czy uszyć własnego wielobłęda, zjeść pyszną sałatkę owocową czy napić się wody. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu i wylosowania fantu, każdy wracał z torbami pełnymi prezentów: piłek, maskotek, zabawek, bonów a nawet krzewów. Odbyło się również podsumowanie programu "Szkoła z klasą".
Uczestnicy mogli też skosztować pysznych ciast, gofrów, owoców, kiełbasek i mięsa z grilla, hamburgerów, popcornu czy waty cukrowej.
Pogoda i humory dopisały wszystkim.
Za przygotowanie, organizację i przeprowadzenie Pikniku serdeczne dziękujemy: Pani Dyrektor, Radzie Rodziców, Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom ZSP w Słotwinie, LKS „Sokół”, Radzie Sołeckiej, Radnym Marii Piela i Krzysztofowi Klisiowi, strażakom z OSP Słotwina oraz wszystkim sponsorom i wspierającym nas osobom.
Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i wsparli nas swoją obecnością, dobrym słowem i pomocą tworząc razem niezapomnianą atmosferę, pełną radości, śmiechu i wzajemnego wsparcia.