KAMPANIA KOLEJOWE ABC III

W dniu dzisiejszym w ramach Kampanii Kolejowe ABC edukatorzy z Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas IV-VI Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, gdy zobaczymy bagaż pozostawiony bez opieki i kiedy możemy przekroczyć żółtą linię na peronie. Dzięki interaktywnym zadaniom nauczyły się prawidłowego zachowania na terenach kolejowych, poznały znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi oraz piktogramy, które można zobaczyć na dworcach, peronach oraz w pociągach. Dzieci dowiedziały się także, jak należy zachowywać się przed przejazdami kolejowymi ze szlabanami i bez szlabanów. Serdecznie dziękujemy całemu Zespołowi Kolejowe ABC za tak wartościowe zajęcia związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z transportu kolejowego.