Job – shadowing

za granicą w ramach projektu ”Uwierz w siebie - motywacja drogą do sukcesu” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000142796 realizowanym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Instytucji Przyjmująca -Școala Gimnaziala Drăguțești (Secondary school Drăguţeşti) Szkoła publiczna, STR. Principala, nr.138, Drăguțești, Gorj, Rumunia, 217225.

20/05/2024 – 24/05/2024 Rumunia

3 uczestników mobilności zapoznało się m.in. z systemem oświaty w Rumunii i Polsce, poznali sposoby komunikacji z uczniami, obserwowali metody pracy nauczycieli oraz sposoby zarządzania placówką, zaznajamiali się ze sposobami podtrzymywania zainteresowania tematyką zajęć,  przyglądali się pracy z młodzieżą problematyczną oraz uczniaami o zmniejszonych możliwościach, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych na I i II etapie nauczania, obserwowali pracę zespołu zajmującego się integrowaniem treści dotyczących zdrowia fizycznego, psychicznego i rozwoju.

Wyjazd przyczynił się do obserwacji kreatywnych metod służących w przyszłości lepszemu funkcjonowaniu naszej placówki i pełniejszemu rozwojowi uczniów. Nauczyciele rozwinęli swoje kompetencje językowe oraz poznali podobieństwa i różnice, wady i zalety,  systemów edukacyjnych w obu krajach. Poznali nowe możliwości nauczania w celu ociągnięcia lepszych wyników na egzaminach wewnętrznych i zewnętrznych.

Dzięki gościnności organizatorów job shadowing zdobyli nową wiedzę międzykulturową i poszerzyli umiejętności dydaktyczno – metodyczne.

Uczestnicy job shadowing:

mgr Anna Biernat-Jakubiec