Press "Enter" to skip to content

ROK SZKOLNY 2017/2018

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym zgłosiło się 8 uczniów, którzy z chęcią przystąpili do wyborów. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze- a każdy  z kandydatów zaprezentował się przed społecznością szkolną prezentując swoją kandydaturę.

Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową  reprezentację szkoły.

PRZEWODNICZĄCA SUAgnieszka Śliwa

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO SU Emilia Sobczak

SEKRETARZ:  Franciszek Łobzowski

SEKCJA MUZYCZNA: Piotr Jakubiec, Piotr Jakóbiec

SEKCJA DEKORACYJNA:  Oliwia Chelis, Marlena Duraj, Julia Wandzel

Opiekun Samorządu –Elżbieta Dawid

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.

Dlaczego warto głosować i mieć swój udział w wyborze SU?

-wybory wyłaniają reprezentantów całej społeczności szkolnej – każdego ucznia i uczennicy;

– władze samorządu mają spore kompetencje, jeśli trafią tam odpowiednie osoby, naprawdę wiele może się w szkole zmienić;

– nie głosując pozbawiamy się moralnego prawa do narzekania na władze SU;

– uczniowie spędzają w szkole dużą część życia – wybory to pierwszy krok do jego wzbogacenia