W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, poloniści i uczniowie zorganizowali wyjątkowe wydarzenie poświęcone dramatowi Juliusza Słowackiego “Kordian”. Spotkanie odbyło się w szkolnej sali, która została pięknie udekorowana na tę okazję. Na początku uczniowie odczytali list od Prezydenta RP, który podkreślił znaczenie wspólnego czytania i promowania literatury polskiej. Następnie przedstawili krótką biografię Juliusza Słowackiego, omawiając jego twórczość i znaczenie “Kordiana” w literaturze polskiej. Kulminacyjnym punktem programu było czytanie fragmentu dramatu, w którym pojawia się postać Janka, szyjącego buty dla psów. Uczniowie z zaangażowaniem wcielili się w role, oddając emocje i dramatyzm sceny. Wydarzenie zakończyło się podsumowaniem Pani Dyrektor na temat przesłania utworu oraz jego aktualności w dzisiejszych czasach.

Cała akcja spotkała się zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, którzy podkreślali wartość takich inicjatyw w edukacji literackiej młodzieży.