27 maja w ZSP w Słotwinie, po raz kolejny, odbył się Piknik Rodzinny.

Pomysłodawcami imprezy była p. dyrektor Danuta Knapek, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz zaangażowani uczniowie i absolwenci. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, przedszkolaków, uczniów i nauczycieli, włączenie ich do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu oraz zabawach, a także propagowanie sportowego i ekologicznego stylu życia.

Piknik rozpoczął się o godz. 11.00 wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich serdecznie. W tym wyjątkowym dla naszej społeczności dniu gościliśmy: przedstawicieli Urzędu Gminy z panem wójtem Janem Górą, Radnego Powiatu Żywieckiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Węgierska Górka p. Mariana Knapka, panią sołtys Słotwiny Marię Bindę-Sapetę, radnego p. Piotra Caputę, księdza proboszcza Władysława Sporka, Przyjaciela Szkoły p. Halinę Krywult, przewodniczącą KGW p. Zofię Semik.

Po przywitaniu Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim Rodzicom oraz Dzieciom z okazji ich święta, po czym rozpoczęła się część artystyczna. Przed zebranymi wystąpili: przedszkolaki i uczniowie klas I-IV, grupa uczniów z klas 7 i 8, których występ był efektem wyjazdu do Hiszpanii w ramach projektu Eramsus+, a także zespół góralski „Mały Ondraszek”.

Po części muzycznej nasi goście korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji i oferty gastronomicznej przygotowanych przez Rodziców, Nauczycieli, Pracowników, Uczniów i Absolwentów Szkoły. Brali udział w zabawach: „Mistrzowie Słowa” Mamusie kontra Tatusiowie i Nauczyciele kontra Uczniowie, integracyjnym tańcu „Belgijka” czy też „Bitwie na Głosy”.

Nie zabrakło chętnych do rozegrania towarzyskiego meczu koszykówki Panowie kontra Uczniowie, który po zaciętej walce zakończył się remisem. Wszyscy uczestnicy festynu zostali obdarowani naszą szkolną przypinką z postacią Jagódki Słotwinki, balonikami oraz słodyczami, mogli „przybić piątkę”, z przechadzającym się po boisku, sympatycznym Dinozaurem.

Piknik dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i pokazał, że wszyscy potrafimy się wspólnie bawić.

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM (a nie zawsze wymienionym imiennie)w organizację: przed, w trakcie i po imprezie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.