Laboratoria przyszłości

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria,
sztuka oraz matematyka).

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. W ramach programu szkoła zakupiła m. in. drukarkę 3D, wirtualne laboratorium chemiczne „EMPIRIUSZ”, zestawy klocków Lego, stację lutowniczą, zestaw do programowania mikrokontrolerów, długopisy 3D, krosna, zestaw mebli oraz stół warsztatowy z wyposażeniem. Nowoczesny sprzęt, uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Realizacja programu

listopad 2022

Zajęcia w klasie pierwszej

Programowania ciąg dalszy – tym razem na zajęciach świetlicowych

zajęcia w klasie 2

październik 2022

Lekcje techniki z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci

Kodowania LEGO ciąg dalszy

W klasie 4 kontynuujemy zabawę z Lego Spike Education. Programujemy zbudowane roboty

Kodomaniacy/Legomaniacy na start

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CoodWeek i wykorzystując wyposażenie zakupione z programu „Laboratorium przyszłości-zorganizowaliśmy (informatyk i bibliotekarz) 2h warsztaty dla uczniów klasy 4. Uczniowie zapoznali się z zestawami LEGO Education Spike Prime, skonstruowali i zaprogramowali pojazdy, którymi mogli sterować!
Nauka przez zabawę i zabawa nauką.

#codeweek #LaboratoriaPrzyszłości

wrzesień 2022

Stawiamy pierwsze kroki w realizacji programu. Nauczyciele szkolą się z obsługi drukarki 3D oraz wirtualnego laboratorium „Empiriusz”. Na zajęciach z różnych przedmiotów oraz kół zainteresowań dzieci poznają zakupiony w ramach programu sprzęt.

Poznajemy klocki Lego Education Spike, aplikację Lego, budujemy pierwsze modele. Na zajęciach plastycznych uczniowie poznają pracę z długopisami 3D. Korzystamy z tablic interaktywnych i komputerów.

#LaboratoriaPrzyszlosci