Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia

(…) Ocalić od zapomnienia (…) czyli Kronika Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Słotwinie z 1891 roku (w odcinkach)

Zapraszamy na nasze strony www (splotwina.edu.pl), gdzie w zakładce Historia szkoły za przyczyną najstarszej szkolnej kroniki założonej wraz z powstaniem Szkoły
tj. w 1891 roku, śledzić możemy losy nie tylko placówki, ale też ważniejsze i mniej ważne wydarzenia, którymi żyła wówczas społeczność lokalna.  Zapewniamy, że lektura kroniki będzie nie tylko podróżą w przeszłość, ale też dostarczy wrażeń estetycznych i wzbogaci naszą tożsamość.

Zapraszamy do lektury (w odcinkach i w oryginale).

____________________________________________________________________________

Uprzejmie przypominamy, że z dniem 15 lutego 2017 r.  weszły w życie nowe  przepisy dotyczące zwrotu kwoty, której szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego.

Zgodnie z obowiązującym od 15 lutego 2017 r. art. 22ak ust. 3 ustawy z dnia
7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.) szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego. Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

Powyższy przepis odnosi się do wszystkich podręczników, zarówno zakupionych ze środków dotacji celowej jaki i tych zapewnianych przez Ministra Edukacji Narodowej do klas I, II i III.

W przypadku podręczników do klasy I, II i III zapewnionych przez Ministra Edukacji Narodowej, kwota zwrotu nie powinna być wyższa niż:

4,34 zł za każdą z czterech części „Naszego elementarza” do klasy I szkoły podstawowej;

4,21 zł za każdą z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy II szkoły podstawowej;

2,35 zł za każdą z dziesięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy III szkoły podstawowej.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że na konto Ministerstwa Edukacji Narodowej nadal wpływają zwroty za uszkodzenie, zniszczenie lub niezwrócenie podręcznika lub materiału edukacyjnego do klas od I do III szkoły podstawowej. Dokonane wpłaty będą sukcesywnie zwracane osobom, które dokonały wpłat. W przypadku ww. wpłat dokonanych za pośrednictwem urzędów pocztowych zwrot  nienależnie wpłaconych środków nastąpi po ustaleniu danych osoby wpłacającej.

Maria Wołk
Dyrektor Departamentu Ekonomicznego