Szanowni Rodzice!

Strajk, w którym uczestniczymy jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec nieprzemyślanej do końca reformie oświaty, która pozbawiła i pozbawi  w tym roku  pracy wielu naszych kolegów z całego kraju. To wyraz sprzeciwu, w pośpiechu opracowanej, podstawie programowej – przeładowanej treściami, często niespójnej, z brakiem czasu na utrwalenie umiejętności,  wymuszającej niejednokrotnie, również negowane przez Państwa, zadania domowe. Nie zgadzamy się także na  przykre, mijające się z prawdą,  a przede wszystkim na uwłaczające godności zawodu nauczyciela stwierdzenia.

Szanowni Rodzice, troska o wykształcenie i wychowanie  Państwa dzieci była, jest i będzie naszym priorytetem.  Nam tak samo, jak Rodzicom zależy na naszych uczniach. Taka sama, jest nasza troska nie tylko o ich wykształcenie, ale i wychowanie . Dlatego też, nie zmieniając swoich przekonań co do słuszności tego  protestu, po raz kolejny dajemy Państwu dowód na to, że nie, jak nam się zarzuca -pieniądze, ale Państwa dzieci są dla nas najważniejsze.

W związku z tym nauczyciele ZSP w Słotwinie biorący udział w Ogólnopolskim Strajku Nauczycieli, pragnąc rozwiać Państwa obawy o edukacyjny los swoich dzieci, z dniem 12.04. 2019r. godz. 15.30 zawieszają strajk na czas egzaminu ósmoklasisty i okres Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie, wyrazy sympatii i zrozumienie w tych trudnych dla oświaty chwilach. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami.

Informacje o dalszych działaniach będą podejmowane na bieżąco.

Z poważaniem strajkujący nauczyciele ZSP w Słotwinie